Forum o życiu monastycznym

Zakony benedyktyńskie, Pustelnicze, duchowość monastyczna


  • Index
  •  » Hydepark
  •  » Liturgia, w jakiej z chęcią bym uczestniczył.

#16 2009-10-08 09:53:57

schola

Użytkownik

Skąd: Bielany
Zarejestrowany: 2009-01-08
Posty: 90

Re: Liturgia, w jakiej z chęcią bym uczestniczył.

Przesyłam obiecane linki do audycji:
1.  spotkanie z o. Pilśniakiem OP
http://www.plusjozef.pl/?h_id=407&aud_id=18022
2. spotkanie z księdziem z Pruszkowa (nazwiska nie pamiętam ale w mp3 pojawi się napewno)
http://www.plusjozef.pl/?h_id=407&aud_id=17986

Audycje będą w sieci pewnie przez miesiąc, dlatego warto najpierw sobie je ściągnąć.


Biegnijcie, dopóki macie światłość życia!

Offline

 

#17 2009-10-09 08:15:01

Brat Horhe

Użytkownik

Skąd: Centrum
Zarejestrowany: 2009-02-07
Posty: 83

Re: Liturgia, w jakiej z chęcią bym uczestniczył.

Audycja super, ale jakieś puste dziury są, dłuższy czas, gdzie jest cisza, szkoda. Jak chcesz mogę się odnieść do tego co usłyszałem.

Offline

 

#18 2009-10-09 09:13:47

schola

Użytkownik

Skąd: Bielany
Zarejestrowany: 2009-01-08
Posty: 90

Re: Liturgia, w jakiej z chęcią bym uczestniczył.

Ja tych nagrań jeszcze nie przesłuchałam (tylko wówczas na żywo), ale te dziury to pewnie ślady po piosenkach, jakimi przeplatane są niestety audycje (to wymóg umowy z Eurozetem )

Napisz oczywiście więcej swoich przemyśleń odnośnie tych audycji. Ja je jeszcze przesłucham.
Pozdrawiam,
schola


Biegnijcie, dopóki macie światłość życia!

Offline

 

#19 2009-11-15 22:27:12

 michal

Administrator

Zarejestrowany: 2006-12-06
Posty: 102

Re: Liturgia, w jakiej z chęcią bym uczestniczył.

Tak może powrócmy do głównego pnia tej dyskusji. Liturgia, w której bym uczestniczył powinna by byc... bardziej niebiańska niż ziemska. Takie jest główne kryterium moich liturgicznych marzeń, poglądów, upodobań. Klasyczny ryt rzymski będzie, jak się zdaje, tym bardziej fascynował, im "liturgia zdarzeń powszednich" będzie się do niego oddalac. Tradycyjna liturgia Kościoła jest dla świata oazą niezbędnej dla każdego człowieka trascendencji, próby zmierzenia się z rzeczywistościa, która go przerasta, a w której sam się zawiera. Jeżeli liturgia będzie na siłę przybierała kształt naszych czasów, to mogłaby ona ulec deformacji, że z owymi naszymi czasami działoby się coś złego... Liturgia ma byc formą jak najbardziej odpowiednią dla treści kultu Bożego

Krótko mówiąc liturgia w której bym uczestniczył musi miec w sobie coś nie z tego świata

Offline

 

#20 2009-11-28 20:17:44

Brat Horhe

Użytkownik

Skąd: Centrum
Zarejestrowany: 2009-02-07
Posty: 83

Re: Liturgia, w jakiej z chęcią bym uczestniczył.

No, tak. Ale masz do wyboru, albo nowąmszę, albo licencjonowaną starą, a nie wymarzoną ...

Offline

 

#21 2009-12-01 13:51:07

schola

Użytkownik

Skąd: Bielany
Zarejestrowany: 2009-01-08
Posty: 90

Re: Liturgia, w jakiej z chęcią bym uczestniczył.

Pewnie Bracie Horhe już to czytałeś... http://tygodnik.onet.pl/32,0,36995,litu … tykul.html
to chyba dobry news dla Ciebie?

Pozdrawiam w Panu!


Biegnijcie, dopóki macie światłość życia!

Offline

 

#22 2009-12-01 14:22:31

 michal

Administrator

Zarejestrowany: 2006-12-06
Posty: 102

Re: Liturgia, w jakiej z chęcią bym uczestniczył.

Tak się akurat składa, że często uczestniczę w Mszach obu rytów. I doświadczam tu pewnej (niezbędnej, jak sądzę) kompatybilności. Czy jednak moje wyobrażenia są jeszcze gdzieś obok? Rozumiejąc liturgię jako żywe przeplatanie się tego co Boskie z tym co ludzkie, za kryterium trzeba by przyjąć postawę konkretnych ludzi za owy obrząd odpowiedzialnych.

Mimo tego trzymam kciuki za kard.Canizaresa i jego współpracowników z ciekawością jak będzie wyglądał nowy Mszał...

Offline

 
  • Index
  •  » Hydepark
  •  » Liturgia, w jakiej z chęcią bym uczestniczył.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szambo betonowe które oferujemy w Hotels Saint Lucia UnterkĂźnf Brampton renowacja parkietu warszawa cennik pizzeria bronowice internet hucisko