Forum o życiu monastycznym

Zakony benedyktyńskie, Pustelnicze, duchowość monastyczna

#1 2009-11-15 22:37:11

 michal

Administrator

Zarejestrowany: 2006-12-06
Posty: 102

Niebo na serio

"Szukajcie tego co w górze" Kol 3,1

Skoro niebo, to nasz cel w życiu (wierzę, że wypowiadając to zdanie nie kłamię) to jest to, było nie było, nasza wspólna sprawa. To nie jakaś baśniowa kraina tylko konkretny, (a do tego fundamentalny) plan na przyszłośc! Nasza ojczyzna, w której w pełni będziemy mogli byc tym czym byc mamy. Skoro tak naprawdę jest, to zajmijmy sie na tym forum rzeczowo i gorliwie poszukiwaniem odpowiedzi na pytanie:

Jak jest w niebie?

Offline

 

#2 2009-11-18 15:54:27

schola

Użytkownik

Skąd: Bielany
Zarejestrowany: 2009-01-08
Posty: 90

Re: Niebo na serio

Niebo może być tu i teraz w Miłości.
Myślę, że w miłości dotykamy wieczności. A świętych obcowanie to właśnie patrzenie na siebie z miłością, całkowicie odarci ze spojrzenia oceniającego, pożądliwego.
To właśnie piękno miłości nas zbliża do nieba. Prawdziwa miłość nie przemija, a więc trwa i pozostaje nawet po naszej ziemskiej śmierci.
Pan Bóg zbliża nas poprzez ludzi lub zbliża do ludzi poprzez Siebie.  I to jest piękne.
Chociaż trudne. Ale to właśnie miłość potrafi nas przemieniać, dodawać sił do służby drugiemu, cierpliwie znosić wzgardę, odrzucenie, cieszyć się i płakać z bliźnim

Miłość mi wszystko wyjaśniła
Miłość mi wszystko rozwiązała,
Dlatego uwielbiam tę Miłość
Gdziekolwiek by przebywała

Karol Wojtyła


Biegnijcie, dopóki macie światłość życia!

Offline

 

#3 2009-11-23 12:25:39

 michal

Administrator

Zarejestrowany: 2006-12-06
Posty: 102

Re: Niebo na serio

Takie myślenie wydaje się na pierwszy rzut oka jakieś mało konkretne. Ale jeśli nie tak to jak inaczej wyobrazić sobie rzeczywistość postrzeganą bez przestrzeni, czasu i pojęć? Będąc ograniczonymi naszą "ziemskością" możemy chyba faktycznie doświadczyć niebiańskiej rzeczywistości tylko jako udział w wartościach duchowych.

Offline

 

#4 2009-11-23 22:01:36

schola

Użytkownik

Skąd: Bielany
Zarejestrowany: 2009-01-08
Posty: 90

Re: Niebo na serio

Akurat trafne było wczorajsze czytanie z Godziny czytań: z dzieł Orygenesa "O modlitwie"
Nasz Pan i Zbawiciel powiedział: "Królestwo Boże nie przyjdzie dostrzegalnie; i nie powiedzą: Oto tu jest albo tam. Oto bowiem Królestwo Boże pośród was jest". Albowiem słowo to jest bardzo blisko, jest na naszych ustach i w naszym sercu. A zatem niewątpliwie ten, kto prosi o przyjście królestwa, modli się o to, ażeby to królestwo, które w nim jest, wzrastało, spełniło się i przynosiło owoce. W każdym bowiem ze świętych panuje Bóg, i każdy z nich poddaje się duchowemu Prawu mieszkającego w Nim Boga, i każdy jest jak gdyby dobrze zarządzaną społecznością. Obecny jest w nim Ojciec i w takiej duszy, pełnej doskonałości, wraz z Ojcem współkróluje Chrystus, tak jak jest powiedziane: "I przyjdziemy do niego, i mieszkanie u niego uczynimy".

A Królestwo Boże osiągnie w nas swoją pełnię, jeśli nieprzerwanie będziemy postępowali wciąż naprzód, i stanie się wedle słów Apostola, że Chrystus podbije wszystkich swoich wrogów i "przekaże królowanie Bogu i Ojcu, aby Bóg był wszystkim we wszystkich". Dlatego też módlmy się nieustannie i z natchnienia Pana w nas obecnego mówmy do Ojca naszego, który jest w niebie: "Święć się imię Twoje, przyjdź królestwo Twoje".


Biegnijcie, dopóki macie światłość życia!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
BetonovĂŠ JĂ­mky Ĺ˝lutice www.pozyczkabez.pl Moment.pl - fryzjer na blogu autora koparko ładowarka Piła taksówka wałcz psychoterapia Piła torby papierowe do cateringu domki letniskowe sobieszewo